Download

Vip - Engelli Geçiş Turnike Modelleri

Vip - Engelli Geçiş Turnikeleri kendi içerisinde işlevine göre yukarıda da görültüğü üzere farklı kategorilere ayrılır. Motorlu VİP turnike ve motorsuz VİP turnike; 
Motorlu VİP turnikeler: Tek yön ve çift yön olmak üzerede 2 kategoride değerlendirebiliriz. Tek yön turnikeler geçiş yönüne göre üretim esnasında konumlandırılmak üzere ayarlanmaktadır. Çalışma prensibi olarak tek yön turnikeler çift yönlere nazaran daha stabil çalışmaktadır. çünkü tek switch olduğu için switch ayarı fiziksel müdahalelerden daha az etkilenmektedir. Fiziksel müdahalelerden kasıt insanlar elleriyle açılması gerektiğini düşünerek geçiş yönünde itekledikleri için motorunun da çok fazla güçlü olmadığını düşünürsek bununla paralel elektronik aksamının zarar görebileceğini söyleye biliriz. Çift yön turnikelerde bu tarz dezavantajları ortadan kaldırmak için gerek elektronik gerekse yazılımsal çalışmalar yürütülmeye devam etmektedir.

Motorlu VİP turnikelerde gelişen teknoloji ile birlikte estetiğede artan talepler doğrultusunda metal, paslanmak, profil borudan kolların yerini silindir daha estetik tek parça görünen, gövde ile fleksi glas veya cam kollu mekanizmalar daha fazla ön plana çıkmaktadır. Özellikle daha kurumsal bir görünüm ve esttetik adına plazalarda özel sektörde ön plana çıkmış firmaların girişlerinde, metro hatlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. 

Motorsuz VİP turnikeler: Manuel VİP turnike diyede karşımıza çıkabilmektedir. çok fazla seçeneğin bulunmadı daha ekonomik, elektronik bir mekanizma bulundurmayan turnike çeşitlerindendir. Bu turnikeler daha çok marketlerde, yemekhanelerde veya geçiş yönünün daha serbest ve kontrolün az olduğu yerlerde tercih edilmektedir.
Profesyonel Web App Tasarım
© 2017 | Her hakkı saklıdır.