Download

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri kendi içinde, hızlı geçiş turnikeleri, motorlu vip turnikeler, tam boy turnikeler, yarım boy turnikeler, kartlı geçiş turnike sistemleri v.s. gibi ürün kategorilerine ayrılmaktadır.

Turnike Sistemleri güvenlik ve kontrol ihtiyacının git gide arttığı günümüzde bilhassa metro, stadyum, resmi kurum ve kuruluşların personel ve ziyaretçi girişlerinde, yemekhanelerde, iş güvenliğinin sıkı tutulduğu şantiye ortamlarında, okullarda, yurtlarda ( öğrencilerin giriş ve çıkışlarının denetimi için ) plazalarda, fabrikaların ve üretim tesislerinin giriş ve çıkışlarında kontrollü ve güvenilir geçişin teknolojik anlamdaki lokomotiflerinden diyebiliriz.

Turnike Sistemleri nasıl kurulumunun gerçekleştirildiği sektörler bakımından çoğu farklılık gösteriyor ise kendi içinde de çoğu ürün çeşitliliği barındırmaktadır. Çünkü gelişen ve genişleyen dünya şartlarında teknolojinin vazgeçilmez olduğunu düşünecek olursak her ürün gamında olduğu gibi Turnike Sistemlerindeki ürün gamı epey fazladır.

Bu konuda örnek verecek olursak;
• Bel Tipi / Boy Tipi Turnikeler
Hızlı Geçiş Turnike / Kapıları
• Optik Turnike / Kapıları
Engelli Geçiş Turnikeleri (V.İ.P.)
• Acil Çıkış / Yaya Tahliye Kapıları
• Stadyum Çözümleri Entegrasyonlu Turnikeler
• Akaryakıt / Gaz ve Petrol Rafineri Turnikeleri
• Motorlu Swing Gate Turnikeler
• Motorlu Flape Kanatlı Kapılar (turnikeler)
• İş Merkezleri / Plaza Prestij Geçiş Turnike ve Kapıları
• Uyarlama (Custom) Tasarımlı Turnike ve Geçiş Kontrol Sistemleri
Yukarı da bahsi geçen ürünler ilgili daha detaylı bilgi almak için ilgili sekmelere tıklayınız.

İyi ve kullanımı kolay bir turnike nedir ve nasıl olması gereklidir? Öncelikle turnike uygulamasında kullanılan turnike paslanmaz çelikten üretildiğinden dolayı yıllarca güvenle ve rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. Turnike malzemesinin sağlamlığı turnikenin de ömrünü artırır ve siz de yıllar boyunca daha az turnike servisi, yedek parça, turnike arızası ve tamiri hususlarıyla uğraşırsınız.

Turnike sistemleri kendi başlarına tek yön, çift yön çalıştırılabileceği gibi mifare kartlı okuyucu, proximity kartlı okuyucu, parmak izli / izi okuyucu ve şifreli okuyucular bağlantı kurarak kullanıldığı gibi düğme veya uzaktan kumanda bağlantı kurarak da geçişler kontrolü güvenilir bir biçimde sağlana bilir..

Yukarıda ki bilgiler doğrultusun da Turnike Sistemleri nedir ? diye soracak olursak;

Personellerin ve sistemin kurulu olduğu yere ziyaret veya iş amaçlı gelen diğer insanların  herhangi bir yerdeki giriş-çıkışlarını kontrol altına almak, güvenliği sağlamak ve kontrol noktalarındaki disiplin ve insan trafiğini yönetmek için günümüzde teknolojiyle mekanik turnike sistemleri oldukça tercih konusu olmaktadır.
Turnike sistemleri çelik malzemeden üretilmekle beraber oldukça dayanıklı ve paslanmama özelliğine sahiptir.

Turnike sistemi tek başına kullanımdansa genelde personel devam kontrol sistemi, geçiş kontrol sistemleri ile birlikte daha fazla tercih edilmektedir.
Biometrik sistemler ile entegrasyonu sağlanabilir ve en üst düzey güvenlik elde edilebilir.

Turnike Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Personeller arasında giriş ve çıkışların düzenli bir şekle bürünmesini sağlamakla beraber disiplinide oluşturur.
Sistemin kurulu olduğu noktalarda giriş yetkisi olmayan kişilerin geçişini engellemek ve güvenliği artırmak.
Yoğun ve karmaşık geçiş noktalarında trafiği sağlamaktadır.
Personel devam kontrol sistemi, geçiş kontrol sistemi gibi birçok sisteme entegre edilerek kontrol ve raporlama sunar.
Paslanmaz ve çelikten oluşanların yanı sıra gelişlen teknoloji ile birlikte pleksi-glas malzemelerle dayanıklı ve şık bir görünüş sağlamaktadır.

Turnike sistemleri günümüzde birçok alanda kullanıldığını görmekteyiz ve oldukça önemli bir yere sahiptir.
Turnike sistemleri yaygın olarak kullanılmasaydı giriş-çıkışlar kontrolsüz olabilirdi ve bir çok problem ve olumsuz etkilerle karşılaşabilirdik.
Turnike sistemleri biometrik sistem ile çalıştığı takdirde yanınızda ek olarak kart veya kimlik bulundurmanız gerekmez. Hem uygulanan alanda hem kendiniz için oldukça güvenli bir sistem gerçekleşir

Turnike fiyatları  turnike ölçüsüne, malzemesine ve tipine göre çeşitlilik göstermesinden ötürü size İdeal turnike ve turnike sistemini saptamak için turnike firmaları arasında ilk sıralarda bulunan Troyy Kontrol'ü arayabilirsiniz. (0312 395 18 02).

TURNİKE SİSTEMLERİ ANKARA

Turnike sistemleri ankara arama motorlarındaki kelime arama sıralamasında oldukça değerli bir cümle olarak görünmektedir. Troyy Kontrol  olarak TURNİKE SİSTEMLERİ  konusunda gerek üretim gerek AR-GE gerekse uygulama alanlarında ciddi çalışmalar yürütmektedir. Bu bağlamda Google'a TURNİKE SİSTEMLERİ ANKARA yazıldığında siz müşterilerimize hizmet verebilmek adına ilk sıralarda çıkmak için yayınlarımız devam edecektir.
Profesyonel Web App Tasarım
© 2017 | Her hakkı saklıdır.